В 2020 році розпочато реалізацію проекту
"Капітальний ремонт індивідуальних теплових пунктів та систем опалення у громадських будівлях
м. Києва"
із залученням кредитних коштів NEFCO
 

ПЕРЕЙТИ ДО
ЗАКУПІВЕЛЬ НЕФКО

ЗАВАНТАЖИТИ ФОРМУ
ЗВІТНОСТІ ПО ЛІМІТАХ

Увага!
Заповнені форми
відправляти на:
limitgvp@gmail.com

Контакти 

КП «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях міста Києва»
Україна, м. Київ, 01001
вул. Б.Хмельницького, 3А (3-й пов.)
Тел./факс: (38 044) 234-54-10 / 27

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Київський центр енергоефективності
Україна, м. Київ, 02093
вул. Поліська, 10
Тел./факс: (38 044) 234-54-10 / 27

КП «ГВП» ПРОВЕДЕНО СЕМІНАР З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

41d33d94ef238eda5d3b

З метою поширення ідеї ощадливого та раціонального енерговикористання в побуті та у професійній діяльності комунальним підприємством «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях міста Києва» за сприяння Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації 05.04.2013 проведено навчання для осіб рівня районних в місті Києві державних адміністрацій та департаментів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА).

Основна мета семінару - підвищення кваліфікації та систематизація знань відповідальних за енергоефективність та енергозбереження осіб в структурних підрозділах Київської міської державної адміністрації.

Відкрив навчальний семінар директор КП «ГВП» Анатолій Михайлович Козленко. У своїй доповіді керівник підприємства проінформував щодо реалізованих проектів, провів аналіз досягнутих результатів, поділився планами на майбутнє, розповів про проблеми з фінансуванням енергоефективних заходів.

Перспективами розвитку системи моніторингу енергоспоживання поділився керівник Центру моніторингу та диспетчеризації КП «ГВП» Лісовик Андрій з доповіддю на тему: «Концепція автоматизованої системи енергомоніторингу бюджетної сфери». Основна метою системи є підвищення енергоефективності будівель шляхом здійснення контролю за енергоспоживанням в «он-лайн режимі». Автоматизована система енергомоніторингу передбачає оснащення всіх бюджетних закладів м. Києва приладами зняття показників з вузлів обліку теплової енергії, заміну морально застарілих вузлів обліку електричної енергії та холодної води в комплексі з розробкою сучасного програмного забезпечення для контролю за енергоспоживанням.

Система дозволяє знизити енергоспоживання на об’єктах, виявляти аварійні ситуації, керувати дистанційно системами автоматики, оптимізувати використання енергії поза робочим часом. Формування звітів для аналізу допоможе у визначенні найбільш енергозатратних будівель в прийнятті рішень та розробляти прогноз енерговитрат. В майбутньому планується здійснення комерційного обліку енергоспоживання на основі отриманих даних.

Архітектура автоматизованої системи енергомоніторингу

ASEM

Щодо особливостей роботи окремих елементів автоматизованої системи енергомоніторингу слухачам розповів головний інженер КП «ГВП» Литвин Вадим. В своїй доповіді фахівець  розглянув засоби та схеми передачі даних безпосередньо з лічильників до бази даних, зробив акцент на необхідності оснащення закладів відповідними типами лічильників, які мають технічну можливість здійснювати передачу даних.

Окрему частину доповіді Вадим Литвин присвятив розгляду Методики визначення базових рівнів  теплоспоживання закладів бюджетної сфери. Визначення базового рівня здійснюється з метою контролю за станом енергоспоживання для недопущення перевитрат та визначення фактичного рівня економії від впровадження енергозберігаючих заходів.

Важливими складовими при формуванні базового рівня є характеристика огороджуючих конструкцій будівлі та умови її експлуатації. При застосуванні даної методики можливо проводити порівняння базового та фактичного рівня теплоспоживання, робити розрахунок фактичної економії від впровадження енергозберігаючих заходів.

Визначення базового рівня енергоспоживання є важливою складовою при розробці енергетичного сертифіката будівлі, який дозволить визначити клас її енергетичної ефективності, а встановлення лімітів енергоспоживання з врахуванням погодних умов забезпечить більш якісний рівень енергетичного менеджменту.

Досвідом енергозбереження у Німеччині поділився німецький архітектор Маріо Бодем, консультант Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) - Проект "Енергоефективність у будівлях". Особливу увагу європейський фахівець звернув на:Bodem1

  • особливостях термомоденізації існуючих будівель та будівництві нових високоенергоефективних;
  • важливості архітектурної та естетичної складової в сучасному будівництві;
  • необхідності застосування альтернативної енергетики для енергозабезпечення будівель.

Bodem2

Пан Маріо навів п'ять основних принципів пасивного будинку:

1. Відмінна ізоляція;

2. Відсутність містків холоду;

3. Двохкамерні теплозберігаючі вікна з добре ізольованими профілями;

4. Герметична оболонка будівлі;

5. Вентиляційна установка з високоефективною рекуперацію тепла.

 

Архітектор презентував багато прикладів енергоефективних будівель як муніципальних так і приватних:

Bodem3

           Bodem4   

Bodem5