В 2020 році розпочато реалізацію проекту
"Капітальний ремонт індивідуальних теплових пунктів та систем опалення у громадських будівлях
м. Києва"
із залученням кредитних коштів NEFCO
 

ПЕРЕЙТИ ДО
ЗАКУПІВЕЛЬ НЕФКО

ЗАВАНТАЖИТИ ФОРМУ
ЗВІТНОСТІ ПО ЛІМІТАХ

Увага!
Заповнені форми
відправляти на:
limitgvp@gmail.com

Контакти 

КП «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях міста Києва»
Україна, м. Київ, 01001
вул. Б.Хмельницького, 3А (3-й пов.)
Тел./факс: (38 044) 234-54-10 / 27

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Київський центр енергоефективності
Україна, м. Київ, 02093
вул. Поліська, 10
Тел./факс: (38 044) 234-54-10 / 27

У КИЄВІ ЗАВЕРШИЛИ ВИКОНАННЯ РОБІТ З КОМПЛЕКСНОЇ ТЕРМОСАНАЦІЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ № 233 ПО ВУЛ. ЛАЙОША ГАВРО, 22-А

269ff23731fdbc8000cc36b806d63a26

Комунальним підприємством «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» (далі – КП «ГВП») від імені КМДА за технічної підтримки Проекту «Реформа міського теплозабезпечення» (далі - Проект «РМТ»), що реалізовується за підтримки USAID у місті Києві, в рамках підписаного Меморандуму про взаєморозуміння між КМДА, Проектом «РМТ» та ТОВ «ДТЕК», завершені роботи з комплексної термосанації загальноосвітнього навчального закладу №233.

 

IMG 1361В рамках Проекту «РМТ» КП «ГВП» було проведено енергоаудит десяти типових адміністративних будівель бюджетної сфери та десяти житлового фонду. За результатами проведених енергоаудитів було відібрано та узгоджено з підписантами Меморандуму про взаєморозумннія (КМДА, Проект «РМТ» та ТОВ «ДТЕК») заклади бюджетної сфери – школу № 233 та дитячий садок № 573, як об'єкти для реалізації пілотного демонстраційного проекту з комплексної термосанації будівель.

Згідно пропозицій з боку підписантів Меморандуму було сформовано перелік енергоефективних заходів та їх вартість - 7 980 тис. грн. Внесок зі сторони ТОВ «ДТЕК» складає - 3 000 тис. грн., Проекту «РМТ» – 2 000 тис. грн. Частка коштів Київської міської державної адміністрації складає 2 980 тис. грн.

Покриття видатків зі сторони Київської міської державної адміністрації здійснено за рахунок коштів, передбачених Програмою соціально-економічного розвитку міста Києва на 2012 рік на виконання робіт з «Термосанації будівель бюджетної сфери (перелік об'єктів визначається розпорядженням Київської міської державної адміністрації)».

З метою виконання робіт з термосанації в повному обсязі, рішенням сесії Київської міської ради від 20.09.2012 виділено додаткове бюджетне фінансування у розмірі 3 600 тис. грн., шляхом внесення змін в Програму соціально-економічного розвитку на 2012 рік. В результаті сума бюджетних коштів для виконання робіт з термосанації на двох демонстраційних об'єктах загалом складає 9 005 тис. грн.

В рамках виконання проекту в будівлі ЗНЗ №233, було здійснено ряд енергоефективних заходів, що дозволять знизити рівень енергоспоживання та покращити умови перебування відвідувачів та персоналу та привести параметри мікроклімату у відповідність до нормативних показників, а саме:

  • ­ утеплення зовнішніх стін;
  • ­ модернізація внутрішньої системи опалення будівлі;
  • ­ впровадження дистанційної системи автоматичного збору даних про енергоспоживання;
  • ­ налагоджування системи автоматичного регулювання системи опалення та гарячого водопостачання будівлі;
  • ­ заміна дерев'яних вікон та вхідних дверей на металопластикові;
  • ­ утеплення даху;
  • ­ організація та реконструкція систем припливно-витяжної вентиляції в будівлі.

IMG 8235В результаті впровадження зазначених вище заходів буде вдвічі знижено тепло споживання. Наразі комплексна термосанація школи дозволить економити понад 550 тис. грн в рік.

Важливість реалізації демонстраційного проекту у місті Києві полягає у застосуванні комплексного підходу до здійснення проектів з термомодернізації. Зважаючи на вищезазначене, ефект від реалізації проекту, неможливо виміряти в грошовому еквіваленті, так як окрім соціальної значимості, продовження строку служби будівель, проект продемонструє також високу економічну та екологічну доцільність. Результати та досвід, набуті при впровадженні проекту, в подальшому будуть спонукати на прийняття рішень щодо реалізації проектів та програм з енергозбереження, більших за масштабом та обсягом залучених коштів.