Контакти 

Центральний офіс
Україна, м. Київ, 01601
вул. Б.Хмельницького, 3А (3-й пов.)
Тел./факс: (38 044) 234-54-10 / 27

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Київський центр енергоефективності
Україна, м. Київ, 02093
вул. Поліська, 10
Тел./факс: (38 044) 567-81-84 / (38 044) 567-84-81

Помилка
  • Помилка завантаження даних каналу
ЕНЕРГОПАСПОРТ

Енергетичний паспорт будівлі — документ виданий сертифікованим енергетичним аудитором (фірмою з енергетичного аудиту), який містить енергетичні характеристики будівлі та заходи щодо їх удосконалення.

Енергетична паспортизація будинків передбачає присвоєння будинку відповідного класу енергетичної ефективності.

Мета

Клас енергетичної ефективності будинку встановлюється під час проектування, введення будинку до експлуатації та за даними контролю і оцінки фактичного рівня тепловитрат на опалення будинку, що експлуатується. Цей клас може бути уточнений за результатами експлуатації та впровадження заходів з енергозбереження.

Нормативна база

Енергетичний паспорт призначений для підтвердження відповідності показників енергетичної ефективності конструкцій будинків і споруд вимогам ДБН В.2.6-31:2006 «Теплова ізоляція будівель».

Відповідно до положень вищевказаного нормативного документу, починаючи з 01.01.2009р., енергетичний паспорт є обов'язковою (раніше мав виключно факультативний характер) складовою проектної документації для житлових та громадських будівель при новому будівництві та реконструкції. Енергетичний паспорт повинен бути включений як окремий документ до складу розділу проектної документації, що стосується реалізації вимог з енергозбереження та оцінки енергетичної ефективності будинку. Методичні положення, необхідні для розрахунку параметрів енергетичного паспорта, розкриті в ДСТУ-Н Б А.2.2-5:2007 «Настанова з розроблення та складання енергетичного паспорта будинків при новому будівництві та реконструкції» (введені в дію з 01.07.2008).

Енергетична класифікація

Нормативними документами ДБН В.2.6-31:2006 та ДСТУ-Н Б А.2.2-5:2007 встановлено 6 (шість) класів енергетичної ефективності будинку (див.табл.1). Наявність класів надає можливість уніфікації відповідних економічно обґрунтованих заходів із заощадження енергії в будинках, різних за періодом будівництва, конструктивними та інженерними рішеннями, нормами проектування, умовами експлуатації, а також оцінки інвестиційної привабливості будівництва, реконструкції, капітального ремонту (термомодернізації) та експлуатації будинків.

Клас енергетичної ефективності будинку позначається латинськими літерами «A», «B», «C», «D», «E», «F»; де літера «A» відповідає будинкам з найкращими показниками енергетичної ефективності, а «F» – будинкам, що мають найгірші показники. 

Склад енергопаспорту

У складі енергетичного паспорту вказується:

1. Адреса будівлі;

2. Клас енергетичної ефективності будівлі;

3. Тип будівлі, її конструкція, кількість поверхів, об'єм, загальна площа, функціональне призначення;

4. Вимоги до енергетичної ефективності будівель такого зразка;

5. Розраховані (у відповідності до ДБН В.2.6-31:2006) показники енергетичної ефективності будівлі;

6. Технічно та економічно обґрунтовані рекомендації щодо підвищення рівня енергетичної ефективності будівлі (для існуючих будівель) з врахування кліматичних умов;

7. Призвіще, ім'я по-батькові спеціаліста або назва компанії (фірми), її контакти, що розробила енергетичний паспорт, реєстраційний номер та дата видачі Свідоцтва на право ведення енергетичного аудиту.

Вартість


Яндекс.Метрика