Контакти 

Центральний офіс
Україна, м. Київ, 01601
вул. Б.Хмельницького, 3А (3-й пов.)
Тел./факс: (38 044) 234-54-10 / 27

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Київський центр енергоефективності
Україна, м. Київ, 02093
вул. Поліська, 10
Тел./факс: (38 044) 567-81-84 / (38 044) 567-84-81

Помилка
 • Помилка завантаження даних каналу
ПОВІРКА

Повірка вузла обліку – процес визначення та підтвердження придатності приладу встановленим вимогам на підставі результатів контролю їх метрологічних (паспортних) характеристик.

Відповідно ДСТУ 2708:2006 «Повірка засобів вимірювальної техніки» метрологічна повіка є обов’язковою для підприємств, установ і організацій, незалежно від їх форм власності, та виду діяльності,фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, які експлуатують чи випускають з ремонту засоби вимірювальної техніки. Цей стандарт також поширюється на фізичних осіб, власників засобів вимірювальної техніки, результати вимірювання якими застосовують для виконання розрахунків за спожиті для побутових потреб теплову, електричну енергію та воду.

Загальна інформація

Типи повірок:

 • первинна
 • планова (періодична)
 • позачергова
 • за вимогою

Первинна повірка – проводиться виробником приладу на етапі його випуску у продаж.

Планова (періодична) повірка – виконується у встановлений міжповірочний період (як для приладів, що експлуатуються, так і для тих, що знаходяться на зберіганні).

Міжповірочний інтервал  теплолічильника вказаний у паспорті. В залежності від виробника, періодичність повірки більшості приладів обліку становить один раз у 2, 3 та 4-ри роки.

Роботи

Комплекс робіт з повірки вузлів обліку складається з:

 • отримання акту на розпломбування приладу обліку
 • демонтаж комплектуючих приладу обліку (теплообчислювача, витратомірів, давачів температури)
 • промивка витратомірів
 • повірка комплектуючих приладу обліку та отримання Свідоцтва про повірку
 • монтаж комплектуючих приладу обліку
 • проведення пуско-налогоджувальних робіт

Вартість

Примітки:

 1. До вартості робіт з повірки входить: повірка метрологічних характеристик давачів витрати води, теплообчислювача, термоперетворювачів опору, регулювання та калібрування приладів для досягнення необхідного класу точності, видача Свідоцтва про повірку встановленого зразка з клеймом Держстандарту України.
 2. До вартості повірки не входять: ремонтні роботи, заміна деталей та вузлів. Вартість робіт з ремонту визначається та сплачується окремо (за необхідності).
 3. Тривалість повірки теплолічильників не перевищує 15 робочих днів після сплати  за послуги (згідно ДСТУ 2708:2006) (за винятком, коли тривалість повірки теплолічильників згідно методики повірки перевищує цей термін).
 4. Якщо прилад не підлягає калібруванню з технічних причин, замовнику може бути видано висновок встановленого зразка про непридатність засобу вимірювання. При цьому робота з метрологічних випробувань вважається виконаною та сплачується відповідно до діючих тарифів.
 5. Вартість нестандартних робіт визначається та сплачується додатково.
Яндекс.Метрика