Контакти 

Центральний офіс
Україна, м. Київ, 01601
вул. Б.Хмельницького, 3А (3-й пов.)
Тел./факс: (38 044) 234-54-10 / 27

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Київський центр енергоефективності
Україна, м. Київ, 02093
вул. Поліська, 10
Тел./факс: (38 044) 567-81-84 / (38 044) 567-84-81

СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ ЕНЕРГЕТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ БЮДЖЕТНОЇ СФЕРИ М. КИЄВА

17Відповідно до «Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року (напрямку «Ощадлива енергетика, підвищення енергоефективності міста») затвердженої рішенням Київської міської ради від 15.12.2011 № 824/7060, «Регіональної програми підвищення енергоефективності на 2011-2015 роки для міста Києва» (пункт 6 «Шляхи та напрямки діяльності з реалізації політики енергоефективності» підпункт 6.1.3. «Створення системи енергетичного менеджменту в будівлях бюджетної та житлової сфери») затвердженої рішенням Київської міської ради від 27.09.2011 №387/6603 передбачено впровадження системи енергетичного менеджменту бюджетної сфери міста.

Забезпечення належного рівня управління енергоспоживанням дозволить мінімізувати питомі витрати паливно-енергетичних ресурсів при одночасному досягненні нормованих параметрів мікроклімату в приміщеннях будівель житлової сфери, надійності їх теплопостачання та дотриманні екологічних вимог.

Для ефективного управління енергоспоживанням муніципальної сфери необхідним є залучення до його процесу осіб (енергоменеджерів), які мають безпосередній вплив на енергоспоживання підпорядкованих їм закладів. Постійне підвищення кваліфікації енергоменеджерів, розширення їх бази знань та обізнаності з питань енергозбереження та енергоефективності є запорукою якісного управління витратами енергетичних ресурсів. Комунальним підприємством «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» (далі – КП «ГВП») періодично проводяться навчання енергоменеджерів районних управлінь освіти, районних у місті Києві державних адміністрацій та департаментів з ефективного енерговикористання, забезпечена постійна консультаційна підтримка щодо попередження та усунення випадків нераціонального використання енергетичних ресурсів.

З метою успішного вирішення завдань з впровадження системи енергетичного менеджменту необхідним є створення ефективної загальноміської управлінської структури. Наразі запроваджено трирівневу систему управління енергоспоживанням:

Перший рівень. Керівництво КМДА (відповідальний заступник), управління Енергоефективності Департаменту житлово-комунальної інфраструктури, КП «Група впровадження проекту з енергозбереження в адмінстративних і громадських будівлях м. Києва»;

Другий рівень. Головні енергоменеджери в районних у місті Києві державних адміністраціях та Департаментах виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), енергоменеджери районних управлінь освіти, культури, праці та соціального захисту населення та охорони здоров'я;

Третій рівень. Відповідальні особи за енергоспоживання безпосередньо на об'єктах.

326З метою підвищення кваліфікації задіяних в системі енергоменеджменту осіб, поширенні ідеї ощадливого енергоспоживання комунальним підприємством «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» щоквартально проводяться спеціалізовані тренінги та семінари.

Так, у грудні 2012 року спеціалістами підприємства спільно з фахівцями "Інституту енергозбереження та енергоменеджменту" НТУУ "КПІ" проведено навчальний тренінг «Енергоменеджент в територіальних громадах», а квітні поточного року за сприяння Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації – «Семінар з енергоефективності та енергозбереження». IMG 0924Для участі у проведені зазначеного вище семінару запрошено німецького архітектора Маріо Бодема, консультанта Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) - Проект "Енергоефективність у будівлях". У своїй доповіді європейський фахівець звернув особливу увагу на:

  • особливостях термомоденізації існуючих будівель та будівництві нових високоенергоефективних;
  • важливості архітектурної та естетичної складової в сучасному будівництві;
  • необхідності застосування альтернативної енергетики для енергозабезпечення будівель.

Крім того, підприємством щорічно приймається активна участь у спеціалізованих виставках та форумах за тематиками: «Енергоефективність», «Екологія та довкілля» з метою висвітлення результатів діяльності міської влади в напрямку підвищення енергетичної ефективності закладів бюджетної сфери.

Фотоматеріали з виставок:

IMG 8148

IMG 0958

IMG 0147

 

Яндекс.Метрика