В 2019 році продовжується 
реалізація проекту
"Термосанація у бюджетних установах м. Києва"
із залученням кредитних коштів НЕФКО

ПЕРЕЙТИ ДО
ЗАКУПІВЕЛЬ НЕФКО

ЗАВАНТАЖИТИ ФОРМУ
ЗВІТНОСТІ ПО ЛІМІТАХ

Увага!
Заповнені форми
відправляти на:
limitgvp@gmail.com

Контакти 

Центральний офіс
Україна, м. Київ, 01601
вул. Б.Хмельницького, 3А (3-й пов.)
Тел./факс: (38 044) 234-54-10 / 27

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Київський центр енергоефективності
Україна, м. Київ, 02093
вул. Поліська, 10
Тел./факс: (38 044) 567-81-84 / (38 044) 567-84-81

 • Семінар "Енергозбереження. Досвід міста Києва»
 • Відкрився Київський центр енергоефективності
 • Проведено термосанацію ДНЗ № 99
 • КП "ГВП" на виставці «Збережемо клімат разом»
Помилка
 • Помилка завантаження даних каналу

КиївЕСКО

ТЕРМОСАНАЦІЯ БУДІВЕЛЬ БЮДЖЕТНОЇ СФЕРИ М. КИЄВА

1315644483 main-houseУ 2011 році Київська міська державна адміністрація (КМДА) почала інтенсивну підготовку до системної модернізації міської інфраструктури, покрокова реалізація якої відображена в документі: "Стратегія розвитку Києва до 2025 року". Одним з пріоритетних напрямків стратегії стало скорочення енерговитрат підприємств комунальної сфери.

Протягом 2011-2013 років КМДА за технічної підтримки Проекту «Реформа міського теплозабезпечення» (далі – Проект «РМТ), що реалізовується за підтримки USAID у місті Києві, в рамках підписаного Меморандуму про взаєморозуміння між КМДА, Проектом «РМТ» та ТОВ «ДТЕК», було здійснено значний обсяг робіт, направлених на впровадження позитивних системних змін у секторі теплопостачання, а саме:

 • розроблено Міський енергетичний план сталого енергетичного розвитку, що допоможе досягти раціонального бачення проблем місцевої енергетики та виробити шляхи їх розв'язання. Після затвердження МЕП на сесії Київської міської ради у жовтні 2012 року було розпочато роботу з впровадження передбачених ним заходів;
 • організовано багатокомпонентну інформаційну кампанію, яка передбачала просвітницьку роботу серед громадян щодо ефективного енергоспоживання. Зокрема, відбулися такі публічні заходи, як Дні енергоефективності та навчальні програми з підвищення рівня обізнаності щодо ефективного споживання тепла;
 • надано допомогу в розвитку ОСББ, створенні дорадчих органів та підтримці центрів ОСББ;
 • відповідно до п.3 «Протоколу щодо доповнень та змін до Меморандуму про Взаєморозуміння», підписаному між КМДА, Проектом РМТ та ТОВ «ДТЕК», комунальне підприємство «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» (далі – КП «ГВП») було уповноважене здійснювати реалізацію заходів Програми «Втілення заходів з підвищення енергоефективності у м. Києві» (далі-Програма).

В рамках Проекту «РМТ» КП «ГВП» було проведено енергоаудити десяти типових адміністративних будівель бюджетної сфери та десяти будівель житлового фонду. За результатами проведених енергоаудитів підписантами Меморандуму про взаєморозуміння було відібрано та узгоджено заклади бюджетної сфери - загальноосвітній навчальний заклад № 233 та дошкільний навчальний заклад №573, як об'єкти для реалізації пілотного демонстраційного проекту з комплексної термосанації будівель.

 Резюме проекту:

Назва енергозберігаючого проекту: «Термосанація будівель бюджетної сфери м. Києва», 2 пілотні об'єкти:
 • Дошкільний навчальний заклад №573 за адресою: вул. Маршала Малиновського, 27Г, Оболонського району м. Києва;
 • Загальноосвітній навчальний заклад №233 за адресою: вул. Лайоша Гавро, 22А, Оболонського району м. Києва.

Балансоутримувач об'єктів: Управління освіти Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації.
Реалізацією пілотних проектів від КМДА займалися комунальне підприємство "Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних та громадських будівлях м. Києва" та Оболонська районна у м. Києві державна адміністрація.

Джерела фінансування: Партнерами Київської міської державної адміністрації у реалізації (фінансування) пілотних проектів з термосанації стали Проект USAID "Реформа міського теплозабезпечення в Україні" (Проект USAID) та енергетична компанія ДТЕК, які у липні 2011 року підписали трьохсторонній меморандум про співпрацю.

Загальна вартість проекту (для двох об'єктів): 14,9 млн. грн. (КМДА – 9 млн. грн., Проект USAID – 2,9 млн. грн., ДТЕК – 3 млн. грн.).

sponsors

Дата впровадження: ДНЗ №573 - грудень 2012 року, ЗНЗ №233 – травень 2013 року.

Короткий опис проекту: При реалізації проектів з термосанації передбачалось застосування комплексного підходу до енергозбереження в будівлях бюджетної сфери, що включає в себе обов'язкове підвищення термічного опору огороджувальних конструкцій та приведення їх до відповідних діючих нормативів, модернізація інженерних систем (системи теплопостачання, опалення, вентиляції, гарячого водопостачання, системи освітлення тощо), а також, за можливістю, застосування альтернативних джерел енергії.
Крім того, реалізація проектів з термосанації будівель бюджетної сфери дозволяє не тільки підвищити рівень ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів в будівлях, а й покращити рівень комфортного перебування людей в приміщеннях.
Серед реалізованих енергоефективних заходів на двох пілотних об'єктах бюджетної сфери міста Києва, що було реалізовано в рамках проекту з термосанації, наступні заходи:

 • утеплення зовнішніх стін;
 • заміна вікон та вхідних дверей;
 • утеплення цоколю та підлоги 1-го поверху;
 • утеплення покрівлі;
 • реконструкція системи освітлення із застосуванням світлодіодних світильників;
 • реконструкція системи опалення, в т.ч. автоматичне балансування та регулювання;
 • реконструкція системи вентиляції з рекуперацією;
 • організація циркуляції та фільтрації води в басейні;
 • встановлення сонячних колекторів для потреб гарячого водопостачання та підігріву води в басейні, в т.ч. удосконалення системи автоматизованого управління подачею теплоносія в системі ГВП;
 • заміна старих електричних плит на нові;
 • впровадження системи дистанційного моніторингу енергоспоживання та внутрішніх температур.

Техніко-економічні показникики: Реалізація енергоефективних заходів з термосанації на ДНЗ№ 573 дозволило зменшити споживання паливно-енергетичних ресурсів:

 • теплової енергії до 450 Гкал на рік
 • електричної енергії до 27,0 тис. кВт на рік
 • холодної води до 3 000 м3 на рік.

Зниження витрат на енергозабезпечення дитячого садка складає 378 тис. грн. на рік.
Реалізація енергоефективних заходів з термосанації на ЗНЗ№ 233 дозволило зменшити споживання теплової енергії до 720 Гкал на рік, що складає 553 тис. грн. на рік.

Виробники обладнання: під час реалізації пілотних об'єктів застосовано більше 60% матеріалів вітчизняного виробництва.

Соціальний ефект від впровадження:
Проведення термосанації будівель бюджетної сфери м. Києва призвело до:

 • покращення комфортних умов перебування людей у будівлі та забезпечення санітарно-гігієнічних вимог;
 • значного зменшення обсягів споживання теплової енергії, і фінансових витрат на оплату за спожиту теплову енергію;
 • популяризації впровадження енергозберігаючих заходів в межах міста Києва та України в цілому.

Перспективи розвитку та впровадження на загальнодержавному рівні:
Комлексна термосанація будівель житлової та бюджетної сфери, збудованих в 60-80х роках, дозволяє отримати економію споживання теплової енергії до 60%, що в свою чергу дозволяє зменшити споживання викопних видів палива, в першу чергу природного газу, та зменшити залежність країни від імпорту енергоносіїв.
Проте слід зазначити, що при існуючих рівнях тарифів на теплову енергію в м. Києві, реалізацію проектів з термосанації будівель необхідно розпочинати з бюджетної сфери, в якій строк окупності даного проекту складає близько 10 років, а для житлового фонду даний термін окупності є менш привабливим (в межах 20 років).
Реалізація заходів з термосанації будівель бюджетної сфери дозволяє відпрацювати технічні і фінансові аспекти з впровадження і розповсюдження позитивного досвіду на об'єкти житлового фонду.

 Важливість реалізації демонстраційних проектів у місті Києві полягає у застосуванні комплексного підходу до здійснення проектів з термосанації. Зважаючи на вищезазначене, ефект від реалізації проекту, неможливо виміряти в грошовому еквіваленті, так як окрім соціальної значимості, продовження строку служби будівель, проект продемонструє також високу економічну та екологічну доцільність. Результати та досвід, набуті при впровадженні проекту, в подальшому будуть спонукати на прийняття рішень щодо реалізації проектів та програм з енергозбереження, більших за масштабом та обсягом залучених коштів. 

 

Фотографії ДНЗ № 573 до та після проведення термосанації:

573-do

 

573-do2

 

 Фотографії ЗНЗ № 233 до та після проведення термосанації:

233-do

233-do2

Яндекс.Метрика